Nauka

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego – jak się przygotować?

Każdy egzamin niezależnie od tego, czy pisany w szkole, czy na późniejszym etapie życia, potrafi spędzać sen z powiek. Aby przed przystąpieniem do zdawania, nie odczuwać silnego stresu, warto podjąć przygotowania dużo wcześniej. Jak zatem przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego?

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego – na czym polega?

Zdawanie języka angielskiego pod koniec ósmej klasy może wydawać się proste, w końcu praktycznie każdy młody człowiek mówi w tym uniwersalnym języku przynajmniej na poziomie podstawowym. Okazuje się jednak, że ta praca pisemna składa się aż z pięciu części, z których każda weryfikuje inny rodzaj umiejętności ucznia. Zdający musi posłuchać nagrania w języku angielskim, przeczytać tekst i zaznaczyć prawidłowe odpowiedzi na zadane do nich pytania, uzupełnić brakujące wyrazy w tekście, wykazać się odpowiednią reakcją na podane sytuacje, a także napisać własny tekst (najczęściej jest to krótki email, ogłoszenie, zaproszenie). Jakie czynności podjąć zatem przed ostatecznym przystąpieniem do egzaminu z angielskiego w podstawówce?

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego – jak się przygotować?

Istnieje wiele sposobów na to, aby zdać pomyślnie egzamin z angielskiego (zobacz). Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w dedykowane pomoce naukowe. Przydatny okazuje się nie tylko podręczniki, z których korzysta się na lekcji, ale także podobne materiały dostępne w księgarniach językowych, do których dołączone są nośniki dźwiękowe (np. płyta CD z tzw. czytankami). W internecie udostępniane są również próbne testy z angielskiego dla ósmoklasistów. Im więcej uczeń ich rozwiązuje, tym większej pewności siebie nabiera, a potem w szybszym czasie jest w stanie podać odpowiedzi na zadane pytania. Znakomicie sprawdza się tu więc powiedzenie, że praktyka czyni mistrza!