wirus
Uncategorized

Na czym polega gra karciana wirus?

Nie ulega wątpliwości, że gry na urządzenia elektroniczne weszły do dzisiejszej mody i są jednym z ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Na szczęście, coraz więcej osób, decyduje się na zakup wszelkiej maści gier planszowych oraz gier karcianych, które nie wymagają wielogodzinnego wpatrywania się w monitor komputera. Można je wziąć w podróż, na spotkanie ze znajomymi, albo po prostu kupić komuś na prezent. Nie inaczej jest z resztą z bardzo popularną grą karcianą WIRUS. Na czym ona polega i czy rzeczywiście warto zwrócić na nią uwagę?

Gry karciane

Z pewnością gry karciane towarzyszyły wielu z nas już od dzieciństwa. Któż nie spędzał wolnych wakacyjnych dni na graniu w Piotrusia, Makao, Wojnę, a może nawet w Pokera? Takie gry to sposób na miłe spędzenie czasu w ulubionym towarzystwie, naukę zdrowej rywalizacji oraz odpoczynek od wirtualnego świata, niekiedy pełnego agresji. Mogą z nich korzystać wszystkie osoby, bez względu na wiek, wiedzę i inne dodatkowe umiejętności.

Gra karciana WIRUS

Na szczęście producenci nie zatrzymali się w czasie i oprócz standardowych, klasycznych gier typu Chińczyk i Warcaby, w sklepach można kupić coraz to nowsze propozycje, które wręcz podążają z duchem czasu. Tak też jest w przypadku gdy karcianej WIRUS. Prawdopodobnie jeszcze 3 lata temu, kiedy hasło „pandemia” miało wydźwięk neutralny, nie kojarząc się zupełnie z niczym, mało kto by pomyślał, że na półkach sklepowych, zobaczy takową propozycję gry. Czym zatem jest przedmiotowa zabawa karciana WIRUS?

Zasady gry karcianej WIRUS

Chociaż w realnym życiu nikt z nas nie chciałby powrócić do czasów pandemii, jako uczestnik gry Wirus, na chwilę możemy zrobić ten mały wyjątek. Gra ta polega bowiem na walce z wirusami, które niespodziewanie wymknęły się spod kontroli, a cały pojedynek wygrywa ten, komu najszybciej uda się zapanować nad całą sytuacją (rozprzestrzenieniem groźnego- dla zdrowia wirusa). Prawda, że brzmi znajomo?

Każdy uczestnik gry ma na celu ocalenie świata przed pandemią wirusa, a jego zadaniem jest budowa ludzkiego ciała, jego ochrona przed zachorowaniem i tym samym złapaniem wirusa oraz kolekcjonowanie jedynie tych zdrowych organów. W skrócie gra polega na wylosowanie kart i wypełnianiu odpowiednich poleceń. Każdemu graczowi powinno zależeć na dbaniu o stworzony przez siebie organizm i chronienie go odpowiednimi szczepionkami, jednocześnie zarażając organizmy innych graczy, tak ażeby ich walka była znacznie trudniejsza, co tym samym ma zmniejszyć szansę na jego wygraną.

Wygrać ma ta osoba, która jako pierwsza zbierze 4 zdrowe organy.

Pozostałe wytyczne

Cała potyczka nie trwa długo, bo raptem jedyne 20 min, więc będzie idealna na letni piknik, do jesiennej popołudniowej kawy, herbaty czy też innego deseru, chociaż trzeba przyznać, że gra jest bardzo wciągająca i zazwyczaj rzadko kiedy gracze kończą zabawę już po 20 minutach.

Minimalna ilość graczy, którzy mogą wziąć udział to standardowe dwie osoby, a maksymalna ilość to aż sześć osób, także można zdecydować zarówno o kameralnym spotkaniu, jak również o grze w nieco większym gronie.

Zabawa z pewnością uczy sprytu, logicznego myślenia, refleksu oraz odpowiedniej dedukcji, ale przede wszystkim poprawia humor, dostarcza mnóstwa zabawy i wiele pozytywnej energii i śmiechu.

Jak widzimy jest to znakomita propozycja dla naprawdę wielu osób i nawet jeżeli kogoś nie przekonuje ona na pierwszy rzut oka, to zdecydowanie warto dać jej szansę i zagrać, chociażby jednokrotnie. Poprawa nastroju gwarantowana.

Grę Wirus, można kupić pod tym linkiem.