Nauka

Na czym polega kurs FCE?

FCE to skrót od First Certificate in English. Jest to dyplom, który wydaje się po pozytywnym zdaniu egzaminu First B2. Jest on organizowany przez Cambridge Assessment Egnlish.

Czym jest kurs FCE?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kurs FCE (https://edoo.pl/przygotowanie-do-egzaminu-fce/) nie jest łatwy do zdania i poradzą sobie z nim jedynie najlepsi. Należy mieć na uwadze, że certyfikat jest ważny całe życie i potwierdza, że użytkownik zna język angielski na poziomie średnio-zaawansowanym, czyli B2. Egzamin FCE nie jest tani, ponieważ kosztuje aż 629 zł, ale jest to doskonała inwestycja w swoją przyszłość. Znajomość języków obcych jest w dzisiejszym świecie niezbędna, jeśli chcemy osiągnąć sukces. FCE nie ma określonego terminu ważności, więc można z niego korzystać przez całe życie. Warto dodać, że jeśli chodzi o kompetencje językowe to nie warto na nich oszczędzać, ponieważ regularnie można je poszerzać. Od uczniów szkół średnich wymaga się znajomości języka angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym.

Zaliczenie testu FCE

Warto dodać, że FCE to jeszcze nie koniec, ponieważ po jego pozytywnym zaliczeniu można się zacząć przygotowywać do egzaminu CAE, jednak trzeba się na niego przygotowywać przynajmniej dwa lata. Warto również wykupić sobie prywatne lekcje, które mogą nieco podszkolić twoje umiejętności. Na rynku działa wiele doskonałych szkół językowych, których uczniowie każdego roku zdobywają znakomite wyniki na egzaminach. Nauka samodzielnie również może dać rezultat, ale nie każdy jest na tyle ambitny, żeby samemu się zmotywować. Na uwagę zasługuje fakt, że FCE to jeden z najbardziej znanych testów z języka angielskiego na świecie. Ponad 20 000 instytucji zawodowych oraz edukacyjnych honoruje ten egzamin na całym świecie. Jest to dodatkowy atut, jeżeli chodzi o ubieganie się o stypendia naukowe oraz wizę. Starając się o dobrze płatną pracę warto posiadać certyfikat FCE.